De Main Street Market verkoopt sinaasappelen voor $ 3,00 voor vijf pond en appels voor $ 3,99 voor drie pond. De Off Street Market verkoopt sinaasappels voor $ 2,59 voor vier pond en appels voor $ 1,98 voor twee pond. Wat is de eenheidsprijs voor elk artikel in elke winkel?
Zie een oplossingsprocedure hieronder: Main Street Market: Sinaasappels - Laten we de eenheidsprijs noemen: O_m O_m = ($ 3,00) / (5 lb) = ($ 0,60) / (lb) = $ 0,60 per pond Appelen - Laten we de eenheidsprijs noemen: A_m A_m = ($ 3,99) / (3 lb) = ($ 1,33) / (lb) = $ 1,33 per pond Off Street Market: Sinaasappels - Laten we de eenheidsprijs noemen: O_o O_o = ($ 2,59) / (4 lb) = ($ 0,65) / (lb) = $ 0,65 per pond Appels - Laten we de eenheidsprijs noemen: A_o A_o = ($ 1,98) / (2 lb) = ($ 0,99) / (lb) = $ 0,99 per pond
Welke van de bestelde paren is een oplossing voor de vergelijking 4x - 2y = 8 (0,4), (-2,0) (-2, -4) (0, -4)?
(0, 4) Je moet controleren of het geordende paar waar is voor de gegeven vergelijking Dus gegeven 4x -2y = 8 Verander dit eerst naar 2y = 4x - 8, die dan gedeeld kan worden door 2 om y = 2x te geven - 4 Controleer nu elk besteld paar voor (0, 4) vervanger x = 4 in de Rihgt handzijde (RHS) om te krijgen (2xx4) - 4 = 8 - 4 = 4 Dus voor dit paar y = 4 en het paar voldoet aan de vergelijking Controleer nu (-2, 0) op dezelfde manier Wanneer x = -2 RHS = (4xx -2) - 4 = -12 wat niet gelijk is aan LHS = 0 Controleer nu (-2, -4) de x valie is de hetzelfde als voorheen, dus dit werkt ook niet Eindelijk vinkje (0, -4), maar dit komt
Een stel vrienden gingen voor de lunch naar de snackbar. De eerste familie bestelde 4 hamburgers en 4 frites voor $ 9,00. De volgende familie bestelde slechts 1 hamburger en 2 frites voor $ 3. Hoeveel zou elk artikel individueel kosten?
Frieten zijn 3/4 $ per portie. Zie uitleg. Ik heb je laten zien hoe je de hamburgerkosten kunt vinden. Laat hamburgers h zijn. Laat frites zijn f Voorwaarde 1: 4h + 4f = $ 9 ........................ (1) Voorwaarde 2: h + 2f = $ 3 ... ................... (2) Om h-vermenigvuldigingsvergelijking (2) met 4 te elimineren en deze vervolgens van (1) af te trekken, waardoor alleen de hoeveelheid f en de kosten ervan overblijven: 4h + 4f = $ 9 ........................ (1) 4h + 8f = $ 12 ............. .......... (2_a) (2_a) - (1) is een betere manier om het origineel te gebruiken! 4f = $ 3 f = 3/4 $ ........................... (3) V