Twee sinaasappels kosten maar liefst vijf bananen. Een sinaasappel kost hetzelfde als een banaan en een appel. Hoeveel appels kosten hetzelfde als drie bananen?
3 bananen kosten hetzelfde als kleur (groen) (2) appels Laat R een aantal oRanges vertegenwoordigen, B een aantal bananen en A een aantal appels We krijgen te horen [1] kleur (wit) ("XXX") 2R = 5B [2] kleur (wit) ("XXX") 1R = 1B + 1A [2] impliceert [3] kleur (wit) ("XXX") 2R = 2B + 2A combineren [1] en [3] [4 ] kleur (wit) ("XXX") 5B = 2B + 2A vereenvoudigend (door 2B van beide kanten af te trekken) [5] kleur (wit) ("XXX") 3B = 2A
Marlon at 1/3 van de banaan. Zijn zus at 4/9 van de banaan. Hoeveel van de banaan aten ze allemaal?
7/9 Voeg de twee breuken toe door de breuken om te zetten naar een gemeenschappelijke noemer. 1/3 xx 3/3 = 3/9 Nu dat de twee breuken dezelfde noemer hebben, kunnen ze worden toegevoegd. 3/9 + 4/9 = 7/9 omdat de waarde van de noemer hetzelfde is, deze verandert niet wanneer de breuken worden toegevoegd. 2 vijf-dollarbiljetten plus 3 vijf-dollarbiljetten is 5 vijf-dollarbiljetten. toevoegen heeft geen invloed op de denominatie. De tellers worden echter als teller opgeteld om het aantal te tellen, dus 3 + 4 = 7. Het antwoord is 7/9
Mevr. Baker betaalde $ 2,50 voor 5 pond bananen. Hoe schrijf je een vergelijking met betrekking tot de kosten c tot het aantal pond p van bananen. Hoeveel zou mevrouw Baker betalen voor 8 pond bananen?
Zie een oplossingsprocedure hieronder: Mrs. Baker betaalde: ($ 2,50) / (5 "lbs") = $ 0,50 per pond De algemene formule voor de kosten van een artikel is: c = p * u Waarbij c de totale kosten van de artikelen zijn p is het aantal gekochte eenheden u is de eenheidskosten van het artikel, $ 2,50 voor dit probleem. We kunnen p en u vervangen door de kosten van 8 pond bananen te vinden: c = p * u wordt: c = 8 "lbs" * ($ 0,50) / "lb" c = 8color (rood) (cancel (kleur (zwart) ) ("lbs"))) * ($ 0,50) / kleur (rood) (annuleren (kleur (zwart) ("lb"))) c = 8 * $ 0,50 c = $ 4,00 Mevrouw