Antwoord:
4 pennen en 12 potloden
Uitleg:
Gegeven:
Het totale aantal items is 16
Potloodkosten elk zijn $ 0,50
De kosten per pen zijn $ 1,50
Laat het totaal tellen van potloden worden
Laat het totaal tellen van pennen worden
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bekend dat
Bekend dat
In Eqn (2) zijn we alleen geïnteresseerd in getallen, dus het feit dat de gegeven waarden in dollars zijn, heeft geen gevolgen.
Gebruik makend van
Aftrekken
Dus we hebben:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
CONTROLEREN
De toelating voor een schoolspel is $ 4,00 voor studenten en $ 2,00 voor volwassenen. Op zaterdag 200 mensen deelgenomen met ticketverkoop ter waarde van $ 500. Welk systeem van vergelijkingen zou worden gebruikt om dit probleem op te lossen?
{(s + a = 200), (4s + 2a = 500):} Laat kleur (wit) ("XXX") s = aantal studenten kleur (wit) ("XXX") a = aantal volwassenen en de vergelijkingen in het antwoord (hierboven) zou moeten volgen als een directe algebraïsche vertaling.
De Main Street Market verkoopt sinaasappelen voor $ 3,00 voor vijf pond en appels voor $ 3,99 voor drie pond. De Off Street Market verkoopt sinaasappels voor $ 2,59 voor vier pond en appels voor $ 1,98 voor twee pond. Wat is de eenheidsprijs voor elk artikel in elke winkel?
Zie een oplossingsprocedure hieronder: Main Street Market: Sinaasappels - Laten we de eenheidsprijs noemen: O_m O_m = ($ 3,00) / (5 lb) = ($ 0,60) / (lb) = $ 0,60 per pond Appelen - Laten we de eenheidsprijs noemen: A_m A_m = ($ 3,99) / (3 lb) = ($ 1,33) / (lb) = $ 1,33 per pond Off Street Market: Sinaasappels - Laten we de eenheidsprijs noemen: O_o O_o = ($ 2,59) / (4 lb) = ($ 0,65) / (lb) = $ 0,65 per pond Appels - Laten we de eenheidsprijs noemen: A_o A_o = ($ 1,98) / (2 lb) = ($ 0,99) / (lb) = $ 0,99 per pond
De prijs voor een kindenticket voor het circus is $ 4,75 minder dan de prijs voor het ticket voor volwassenen. Als u de prijs voor het ticket van het kind met de variabele x vertegenwoordigt, hoe zou u dan de algebraïsche uitdrukking voor de ticketprijs van de volwassene schrijven?
Ticket voor volwassenen kost $ x + $ 4,75 Expressies lijken altijd ingewikkelder wanneer variabelen of grote of vreemde getallen worden gebruikt. Laten we eenvoudigere waarden als voorbeeld gebruiken om te beginnen met ... De prijs van een kindenticket is kleur (rood) ($ 2) lager dan die van een volwassene. Het ticket van de volwassene kost daarom kleur (rood) ($ 2) meer dan die van een kind. Als de prijs van een kindenticket kleur (blauw) ($ 5) is, kost een volwassenenticket kleur (blauw) ($ 5) kleur (rood) (+ $ 2) = $ 7 Doe nu hetzelfde met de echte waarden .. De prijs van een kindenticket is kleur (rood) ($ 4,75) lager